برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

آن‌چه که باید در خصوص شرایط نگهداری میوه خشک بدانیم

میوه‌ها دارای خواص فراوانی هستند ولی در همه فصول سال همه میوه‌ها در دسترس نیستند پس یکی از روش‌های نگهداری و استفاده از میوه‌ها به صورت طولانی مدت، خشک کردن آنها است. با رعایت شرایط نگهداری میوه خشک می‌توان عمر و ماندگاری آنها را افزایش داد.

برای نگهداری مناسب میوه خشک‌ها همیشه یادمان باشد که باید سه فاکتور مهم دمای نگهداری، تماس میوه خشک با هوا و رطوبت را در نظر بگیرید.

میوه‌های خشک اگر در فضای باز قرار بگیرند علاوه بر اینکه به راحتی آلوده می‌شوند میزان باقی‌مانده رطوبت خودشان را از دست می‌دهند و بسیار خشک می‌شوند. در نتیجه سعی کنید آنها را به صورتی بسته‌بندی کنید که از تماس هوا با میوه خشک جلوگیری شود و همچنین به اندازه مصرفتان آن‌ها را در ظروفتان قرار دهید.

میوه‌ها چون خشک هستند به آسانی رطوبت را جذب می‌کنند. در نتیجه برای اینکه مانع از جذب رطویت شوید ظرف استفاده شده برای بسته‌بندی میوه خشک باید تمیز و کاملاً خشک باشد و همچنین بهتر است زمان باز کردن بسته‌بندی آن به سرعت درب ظرف را ببندید زیرا میوه‌های خشک زمانی که در معرض هوا قرار می‌گیرند از کیفیت آنها کم می‌شود.

سعی کنید در زمان نگهداری میوه خشک آن‌ها را در جای خشک و خنک نگهداری کنید تا دچار خرابی نشوند. یکی از عوامل مهم در از دست رفتن کیفیت میوه خشک و همچنین خراب شدن آن عامل دما است زیرا اگر دمای مناسب را انتخاب نکنید میوه‌ها به سرعت خراب می‌شوند و از بین می‌روند. به خاطر داشته باشید دماهای نزدیک به صفر بهترین دما برای نگهداری از میوه خشک است. همچنین قرار گرفتن میوه خشک در نور آفتاب باعث خرابی و کاهش کیفیت آن‌ها می‌شود.

کلام آخر

در این مطلب درباره شرایط نگهداری میوه خشک صحبت کردیم. گفتیم که رطوبت،‌ دما و تماس میوه خشک با هوا از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در عمر میوه خشک هستند. نوع بسته‌بندی میوه خشک یکی دیگر از عوامل تأثیرگذار در کیفیت و مدت زمان نگهداری میوه خشک است. اگر ظرف بسته‌بندی میوه خشک دارای نقاط نفوذی برای هوا باشد آن‌ها به سرعت خراب می‌شوند و همچنین کیفیت خود را به سرعت از دست می‌دهد.

فروشگاه اینترنتی قیصی با ارائه میوه خشک در بسته‌بندی مناسب سعی کرده به شما در نگهداری از آن‌ها کمک کند.

فهرست